Aktuality

Živé vysielanie Ždaňa

Aktuálne sme spustili nepretržité živé vysielanie z kostola v Ždani.

Ďakujeme spoločnosti Antik, ktorá zdarma poskytla a namontovala kameru a prevádzkuje živé vysielanie cez svoju službu AntikTV.

Pre sledovanie živého prenosu postupujte podľa nášho návodu.

Program odpustovej slávnosti v Obišovciach

Odpustová slávnosť v Obišovciach sa bude konať 2-3.októbra 2021.

Program púte na stiahnutie.

Orientačná mapa areálu počas odpustovej slávnosti.

Covid-19: usmernenia

Okres Košice – okolie, do ktorého patríme, je v červenej zóne, preto musíme pristúpiť k opatreniam.

  1. Počas týždňa sv. omše sú pre zaočkovaných, testovaných a tých, čo prekonali Covid-19 (OTP) a to v obmedzenom počte: 25 percent kapacity. Prosíme vás, aby ste si doma pripravili lístočky s menom, priezviskom a telefónnym číslom a pri vstupe do kostola ich odovzdali do pripravenej krabičky, alebo službe, ktorá bude pri vstupe. Tiež upozorňujeme, že pri všetkých sv. omšiach je povinnosť mať v interiéri respirátor.
  2. V nedeľu sv. omša v Čani o 8:00, v Ždani o 9:00 a v Gyňove o 10:30 je iba pre zaočkovaných. Prosíme vás, aby ste si doma pripravili lístočky s menom, priezviskom a telefónnym číslom a je povinnosť mať v interiéri respirátor.
  3. V nedeľu sv. omša v Čani o 11:00 je pre OTP (zaočkovaných, testovaných a tých, čo prekonali Covid-19), ako počas týždňa. Prosíme vás, aby ste si doma pripravili lístočky s menom, priezviskom a telefónnym číslom a je povinnosť mať v interiéri respirátor.

Dôležité:
Košický arcibiskup Mons. Bernard Bober udelil dišpenz od povinnej účasti na sv. omšiach v nedeľu a prikázaný sviatok až do odvolania.

Svätá omša pre zaočkovaných nie je uprednostňovaním očkovaných, ale snaha využiť možnosť, že na tejto sv. omši nie sú obmedzenia počtu (teda ak budú na sv. omši IBA OČKOVANÍ, MÔŽE BYŤ KOSTOL PLNÝ). 

Dekrét o oslobodení od účasti na sv.omši

Náš arcibiskup Bernard Bober svojím novým dekrétom s platnosťou od 18.septembra 2021 až do odvolania udeľuje dišpenz od povinnosti zúčastniť sa sv.omše v nedeľu a prikázaný sviatok pre veriacich vo farnostiach Košickej arcidiecézy pokiaľ sa nachádzajú podľa platného COVID automatu v 1. až 3.stupni ohrozenia (červená, bordová a čierna farba) a účasť na eucharistickom sláveni nie je možná pre limitovaný počet veriacich na bohoslužbe.

Syndikovať obsah

*