Tlačová kancelária KBS

Syndikovať obsah
Tlacova kancelaria Konferencie biskupov Slovenska - spravodajsky server
Aktualizácie: pred 19 min 11 s

V kežmarskej základnej škole svätého Kríža požehnali novú krížovú cestu

Pi, 23/02/2024 - 18:05
Kežmarská cirkevná škola má dôvod na radosť. Začiatkom tohto týždňa v jej priestoroch miestny farár a dekan Martin Majda požehnal novú krížovú cestu.

Prezidentka Nových horizontov Chiara Amirante oznámila svoju rezignáciu

Pi, 23/02/2024 - 18:05
Chiara Amirante oznámila svoju rezignáciu z funkcie prezidentky inštitúcie Nové horizonty, ktorá sa zameriava na pomoc ľuďom so závislosťami. Chiara ju založila v roku 1994

Žena, ktorá sa narodila cez náhradné materstvo, teraz proti nemu bojuje

Pi, 23/02/2024 - 18:05
Žena, ktorá sa narodila cez náhradné materstvo, teraz proti nemu bojuje. Hovorí o tom, že táto skutočnosť spôsobila v jej živote veľa bolesti. Začiatkom roka 2024 si pápež František získal pozornosť médií na celom svete, keď vyzval na všeobecný zákaz náhradného materstva.

Vzniká séria modlitieb svätého ruženca s rehoľnými spoločenstvami

Pi, 23/02/2024 - 18:05
Modlitba svätého ruženca patrí medzi najobľúbenejšie programy Televízie LUX. Hoci v skutočnosti nejde o program v pravom slova zmysle v našom vysielaní ma nezastupiteľné miesto.

Katechéti Rožňavskej diecézy sa zišli na duchovných cvičeniach v Osuší

Pi, 23/02/2024 - 18:05
V dňoch 16. – 19. februára 2024 sa dvadsaťdva katechétov Rožňavskej diecézy zúčastnilo na duchovných cvičeniach na Osuší. Viedol ich riaditeľ Diecézneho katechetického úradu v Rožňave Jozef Bednárik.

Začína nová iniciatíva s názvom „Poslanie žien v synodálnej Cirkvi“

Pi, 23/02/2024 - 18:05
Svetová únia katolíckych ženských organizácií prostredníctvom svojho Svetového observatória pre ženy začína od 27. februára novú iniciatívu s názvom Poslanie žien v synodálnej Cirkvi.

Psychologička, filozofka a hudobníčka odpovedali na otázky o duši

Pi, 23/02/2024 - 18:05
Psychologička, filozofka a hudobníčka odpovedali na otázky o duši. Stretli sa na pôde Katolíckej univerzity. V rámci Tomášovskej akadémie sa v Aule sv. Košických mučeníkov na Teologickej fakulte konala celovečerná diskusia o filozofických úvahách sv. Tomáša Akvinského o duši človeka.

Mladí s hendikepom trávia zmysluplne čas vďaka oravským aktivistom

Pi, 23/02/2024 - 18:05
Mladí ľudia so zdravotným hendikepom trávia zmysluplne svoj čas aj vďaka iniciatíve oravských aktivistov. Tí založili občianske združenie „Úsmev prosím!“. Pre deti so špeciálnymi potrebami od začiatku februára organizujú športové a tvorivé činnosti.

V Indii sa koná dalitská synoda, cieľom je zapojiť marginalizovaných

Pi, 23/02/2024 - 18:05
Synoda Cirkvi nemôže nikoho vynechať, najmä marginalizované skupiny, ktoré by mali byť vypočuté a zapojené do života Cirkvi, povedal indický kardinál Anthony Poola, arcibiskup Hyderabadu.

V Trnave si pripomenuli piate výročie úmrtia kňaza Jozefa Gábriša

Pi, 23/02/2024 - 18:05
Na sviatok Katedry sv. Petra, si kňazi, spolužiaci a rodinní priatelia pripomenuli piate výročie úmrtia Jozefa Gábriša. Spomienková svätá omša sa konala v Bazilike sv. Mikuláša v Trnave.

Nový program Opus Dei pre mladých odpovedá na otázky mladých

Pi, 23/02/2024 - 18:05
Mladí ľudia z celého sveta môžu teraz nájsť odpovede na najčastejšie otázky týkajúce sa katolíckeho učenia v programe pre mladých, novej iniciatíve Opus Dei.

Vo Francúzsku pokračuje novéna za mier na príhovor Roberta Schumana

Pi, 23/02/2024 - 18:05
„Verný mierotvorca, ktorý svoju svetskú činnosť vykonával ako apoštolát.“ Takto charakterizuje Božieho služobníka Roberta Schumana modlitba osobitnej novény, ktorú veriaci slávia od 16. do 24. februára.

Taliansky grafológ analyzuje rukopis pápežov dvadsiateho storočia

Pi, 23/02/2024 - 18:05
Talianska psychologička Lidia Fogarolo interpretuje osobnosti pápežov od Leva XIII. po Jána Pavla II. prostredníctvom grafológie, disciplíny, ktorú v Taliansku založil františkán Girolamo Moretti.

Pápež František a Ukrajina: Vojna je šialenstvo a skutočná porážka ľudstva

Pi, 23/02/2024 - 18:05
Z iniciatívy pápeža Františka zazneli posledné dva roky početné výzvy a iniciatívy za mier na Ukrajine. Prinášame ich súhrn, ktorý priniesol server VaticanNews.

Od turistu k pútnikovi – nová stránka o pápežských bazilikách v Ríme

Pi, 23/02/2024 - 18:05
V Ríme spustili novú internetovú stránku Od turistu k pútnikovi, ktorá umožňuje návštevníkom interaktívnym spôsobom spoznať štyri pápežské baziliky.

V Bazilike svätého Petra sa začali predjubilejné reštaurátorské práce

Pi, 23/02/2024 - 18:05
Práce majú byť ukončené do novembra, aby pútnici, ktorí prídu na jubileum v roku 2025, mohli vidieť vyznanie svätého Petra v celej jeho kráse.

Téma Svetového dňa utečencov 2024 je Boh kráča so svojím ľudom

Pi, 23/02/2024 - 18:05
Cirkev si tento deň, ktorý ponúka veriacim príležitosť spomenúť si a modliť sa za ľudí vysídlených v dôsledku vojny, prenasledovania a ekonomických ťažkostí, pripomína od roku 1914.

Vatikánske združenie podporuje inklúziu ľudí so zdravotným postihnutím

Pi, 23/02/2024 - 18:05
Multišportové združenie Svätej stolice Athletica Vaticana privítalo na návšteve Saru Minkarovú, ktorú prezident USA Joe Biden vymenoval za osobitnú poradkyňu pre práva osôb so zdravotným postihnutím.

Pôstne videozamyslenie kardinála Cantalamessu (4): Choď a už nehreš!

Pi, 23/02/2024 - 18:05
Rozhodnúť sa povedať rázne „dosť“ hriechu – o tom hovorí pápežský kazateľ kardinál Raniero Cantalamessa vo štvrtom videozamyslení, ktoré pripravuje pre Vatican News.

Zverejnili program Svätého Roka, Svätú bránu otvoria 24. decembra

Pi, 23/02/2024 - 18:05
Vatikán v týchto dňoch zverejnil všeobecný program Svätého roka 2025. Čaká nás rok plný udalostí, od otvorenia Svätej brány až po jubileá rozličných spoločenských skupín.