Tlačová kancelária KBS

Aktualizácie: pred 51 s

Delegácia z Ghany navštívila Vatikán, viceprezidenta prijal aj Svätý Otec

pred 6 hod 39 min
V stredu 24. apríla Svätý Otec František prijal pred generálnou audienciou viceprezidenta Ghanskej republiky Mahamuda Bawumia s delegáciou. Následne sa uskutočnilo stretnutie so sekretárom pre vzťahy so štátmi a medzinárodnými organizáciami Mons. Paulom Richardom Gallagherom.

Pápež maďarským pútnikom: Nasledujte príklad svätých, ktorí vzišli z vášho národa

pred 6 hod 39 min
„Vaša púť prichádza rok po mojej apoštolskej ceste do Maďarska, ktorú nosím v srdci s veľkou vďačnosťou, keď som medzi vás prišiel ako pútnik, brat a priateľ.“ Povedal maďarským pútnikom Svätý Otec František.

Biskup Galis udelil v Nitre 13 mladým seminaristom ministérium akolytátu

pred 6 hod 39 min
Bohoslovci sa v súčasnosti na kňazské povolanie pripravujú v nitrianskom diecéznom seminári sv. Gorazda spolu s ostatnými bohoslovcami Západnej provincie, ktorú tvorí päť slovenských diecéz.

Arcibiskup Bober posvätil nový oltár a obnovený kostol v Šarišskej Trstenej

pred 6 hod 39 min
V obci Šarišská Trstená sa konala slávnostná posviacka nového oltára a obnoveného Kostola Krista Kráľa. Svätej omši predsedal a úkon posvätenia vykonal košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober.

V Novom Smokovci bola konferencia ZKŠS o charakterovom vzdelávaní

pred 6 hod 39 min
Zúčastnilo sa na nej približne 120 zástupcov katolíckeho školstva a ďalších hostí a záštitu nad podujatím prevzal košický arcibiskup metropolit a predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Bernard Bober.

Cirkevná základná škola sv. Juraja vo Svidníku oslávila svojho patróna

pred 6 hod 39 min
Slávnostnú svätú liturgiu v kaplnke školy slávil prešovský arcibiskup metropolita vladyka Jonáš. Po svätej liturgii, sa znova stretli všetci žiaci a učitelia školy pri kaplnke, kde mali besedu s vladykom Jonášom.

Rada pre ekumenizmus chystá v Petržalke ekumenickú púť jednoty

pred 6 hod 39 min
„Pôjde o spoznanie týchto kostolov, ale aj ich význam, prečo bol v danej lokalite kostol postavený,” hovorí predseda Rady pre ekumenizmus Bratislavskej arcidiecézy Ľudovít Pokojný.

Deklarácia o spolupráci pri organizovaní Národného pochodu za život 2024

pred 6 hod 39 min
Hlavným organizátorom sú pro-life organizácie, záštitu nad podujatím prevzala KBS. Prinášame deklaráciu o spolupráci pri organizovaní Národného pochodu za život 2024 v Košiciach.

Štvrtý Národný pochod za život bude 22. septembra 2024 v Košiciach

pred 6 hod 39 min
Na Slovensku bude opäť Národný pochod za život. Uskutoční sa 22. septembra 2024 v Košiciach. Hlavným organizátorom sú pro-life organizácie, záštitu nad podujatím prevzala Konferencia biskupov Slovenska (KBS).

Umelá inteligencia je všade okolo nás. Dostala sa už aj do Katolíckej cirkvi

pred 6 hod 39 min
Umelá inteligencia je všade okolo nás a jej technológie využívajú všetky väčšie firmy či inštitúcie. A tak sa dostala aj do Katolíckej cirkvi.

Deň modlitieb za povolania oslávili udelením sviatosti posvätného stavu

pred 6 hod 39 min
Svetový deň modlitieb za povolania oslávili v Ríme udelením sviatosti posvätného stavu. Kňazskú vysviacku prijalo vo Večnom meste jedenásť mužov. Bola to však aj rozlúčková slávnosť pre generálneho vikára kardinála Angela De Donatisa.

Príbeh zrady a víťazstva spred 2000 rokov spojil farníkov v Ružomberku

pred 6 hod 39 min
Príbeh zrady a víťazstva dokázal spojiť farníkov v Ružomberku. Veriaci zo spevokolu Juventus a spoločenstva Emanuel v spolupráci s miestnymi kňazmi pripravili divadlo, ktoré zachytáva udalosti spred dvoch tisíc rokov. Verejnosti ho predstavili v Kostole sv. Ondreja.

Dikastérium pre náuku viery dokončilo prácu na dokumente o zjaveniach

pred 6 hod 39 min
Dikastérium pre náuku viery dokončilo nový dokument, ktorý stanoví jasné pravidlá pre rozlišovanie zjavení a iných podobných nadprirodzených udalostí, uviedol jeho prefekt Victor Fernández.

Mladí dobrovoľníci vo Francúzsku začali s obnovovaním krížov pri cestách

pred 6 hod 39 min
Vo Francúzsku, ktoré ovládla sekulárna ideológia, nechýbajú známky oživenia záujmu o katolícku vieru, konštatuje Luke Coppen na portáli The Pillar.

Misijné dielo detí pripravilo na máj opäť aktivitu s názvom Májové kvetinky

pred 6 hod 39 min
Aj tento rok pripravilo Misijné dielo detí pre deti na máj aktivitu s názvom Májové kvetinky. Počas tohto mesiaca môžu deti pre Pannu Máriu pripravovať lúku kvetov modlitbou Loretánskych litánií.

Smernica Európskeho parlamentu: Náhradné materstvo je obchodovanie s ľuďmi

pred 6 hod 39 min
Európsky parlament v utorok 23. apríla prijal smernicu o predchádzaní obchodovaniu s ľuďmi, boji proti nemu a o ochrane obetí, ktorá sa okrem iného zaoberá aj náhradným materstvom.

V Ružomberku bude prvýkrát kultúrno-akademický festival Hanusove dni

pred 6 hod 39 min
V dňoch 5. – 7. mája 2024 sa uskutoční 1. ročník mestského kultúrno-akademického festivalu Ružomberské Hanusove dni. Festival bude konať v priestoroch knižnice Katolíckej univerzity v Ružomberku.

Vyšli nové Katolícke noviny, tentoraz sa venujú téme svätého prijímania

pred 6 hod 39 min
Katolícke noviny sa venujú téme svätého prijímania. Jeho význam je pre život katolíka nenahraditeľný. Prečo je to tak, vysvetľuje Jozef Kozák, farár farnosti Najsvätejšieho Tela Pána v Nižnom Hrušove.

V Nitre bude 16. ročník medzinárodného organového festivalu Ars Organi

pred 6 hod 39 min
Milovníci organovej hudby sú pozvaní na Medzinárodný organový festival Ars Organi 2024, ktorý bude v dňoch 28. apríla, 5. mája, 12. mája, 19. mája a 26. mája 2024 v Nitre.

Veriaci z dekanátov a farnosti Hradnianskeho archidiakonátu na púti v Skalke

pred 6 hod 39 min
Napriek daždivému počasiu sa viac ako 600 pútnikov z farností dekanátov Bánovce nad Bebravou, Bošany a Topoľčany pod vedením svojich dekanov, farárov a kaplánov zišlo na Skalke pri Trenčíne.