Čítačka správ

V Malackách otvorili materskú školu Nepoškvrneného srdca Panny Márie

Tlačová kancelária KBS - Ut, 21/09/2021 - 19:35
V Malackách otvorili novú materskú školu Nepoškvrneného srdca Panny Márie, ktorá je organizačnou zložkou Spojenej školy sv. Františka Assiského. Prichádza s výnimočným školským vzdelávacím programom, ktorý prináša pre deti rešpektujúci a láskavý prístup a výchovu k hodnotám.

Život blahoslavenej sestry Zdenky Schellingovej inšpiruje aj rodiny

Tlačová kancelária KBS - Ut, 21/09/2021 - 19:33
Život blahoslavenej sestry Zdenky Schellingovej inšpiruje aj rodiny. Do jej rodiska na Orave putovali manželia s deťmi, aby načerpali duchovnú silu a posilnili spoločenstvo. Počas svätej omše v Krivej zároveň prosili o požehnanie a Božie milosti. Rodičia si s deťmi a ďalšími pútnikmi počas homílie vypočuli povzbudenie do života. Spoločne sa upevnili vo viere. 

Ani staroba ich neodradila od duchovného stretnutia so Svätým Otcom

Tlačová kancelária KBS - Ut, 21/09/2021 - 19:30
Ani staroba ich neodradila od duchovného stretnutia so Svätým Otcom. Aj keď klienti z Domu Charitas sv. Františka z Assisi v Trstenej nevládzu cestovať, na návštevu pápeža Františka nezabudli. Jeho pastoračnú cestu po Slovensku sledovali cez televízne obrazovky. Starí a chorí ľudia si pápežove posolstvá vypočuli aj prostredníctvom katolíckej televízie.

Prekvapenie a vďaky. Slovenskí misionári na Kube reagujú na ohlásenie zbierky

Tlačová kancelária KBS - Ut, 21/09/2021 - 16:15
„Ešte pred pár dňami sme odtiaľto so zatajeným dychom sledovali kroky pápeža Františka na Slovensku. A dnes sme si pripomenuli jeho stopy, ktoré tu zanechal pred pár rokmi. Je to symbolické, že obe krajiny spojí charitatívna zbierka, ktorú ohlásili biskupi Slovenska. Ďakujeme, že na nás myslíte,“ odkazuje P. Michal Vrták, SVD.

Združenie saleziánskej mládeže Domka oslávila tridsiate narodeniny

Tlačová kancelária KBS - Ut, 21/09/2021 - 15:50
Aby láska prinášala ovocie, nezabudnite na korene. Týmito slovami povzbudil Svätý Otec mladých v Košiciach. Domka – Združenie saleziánskej mládeže si svoje korene tiež pripomenula. Saleziánski mladí z celého Slovenska sa stretli v stredisku na Kalvárii, kde pred 30. rokmi Domka vznikla. Potom sa stretli s pápežom.

Žilinská katedrála otvorí svoje dvere pre duchovný i estetický zážitok

Tlačová kancelária KBS - Ut, 21/09/2021 - 15:46
„Dostaneme sa do priestorov, ktoré sú bežne pre návštevníka zatvorené. Kto chce teda vystúpiť na vežu katedrály, dotknúť sa zvonov, pozrieť si zblízka hodinový stroj či podkrovie, vypočuť si odborný výklad o jej histórii a vidieť pokroky rekonštrukcie, nech príde na akciu Katedrála zblízka,“ avizuje Žilinská diecéza.

Po návšteva pápeža Františka zaznela premiéra o Jánovi Pavlovi II.

Tlačová kancelária KBS - Ut, 21/09/2021 - 13:45
Autorsky ju hudobne pripravil Ľuboš Bernáth. Libreto mal na starosti Tomáš Surý a recitácie Andrej Palko. Pridali sa aj ďalí - soprán Marianna Gelenekyová, tenor Juraj Kuchar, organ František Beer, trúbka Lukáš Füllöp, tympány Ladislav Vasiľňák, Košické dychvé kvinteto, sláčikové kvarteto Mucha Quartet a Slovenský spevácky zbor Adoremus.

Pred 5 rokmi zomrel Jozef Ďurček. Nebál sa nijakej náročnej úlohy

Tlačová kancelária KBS - Ut, 21/09/2021 - 13:26
Študoval pri jezuitoch, ktorí ho nasmerovali na matematiku a fyziku. Bol síce prísny, ale láskavý otec. Ako fyzik sa neskôr stal profesorom a potom aj spoluzakladateľom a rektorom Katolíckej univerzity (KU) v Ružomberku. Žil školou. Pozemský svet opustil 21. septembra 2016 – len pár dní po úmrtí ďalšieho rektora KU Tadeusza Zasepu.

Slovenská provincia verbistov začala v Nitre Provinciálnu kapitulu

Tlačová kancelária KBS - Ut, 21/09/2021 - 13:18
„23 kapitulárov, ktorí sa zúčastňujú zasadnutí z úradu alebo boli zvolení na domových kapitulách, bude v dňoch 20. – 22. septembra rokovať o stave, prítomnej službe i budúcnosti provincie, ktorá teritoriálne zahŕňa Slovenskú a Českú republiku,“ informoval P. Tomáš Gerboc, SVD. Provinciálna kapitula sa začala svätou omšou.

Vo Vatikáne privítali XV. ročník Národnej púte Ordinariátu OS a OZ

Tlačová kancelária KBS - Ut, 21/09/2021 - 13:11
Národná púť, ktorá sa začala v Bazilike sv. Petra v Ríme slávnostnou slovenskou liturgiou aj za účasti veľvyslanca SR pri Svätej stolici a  Zvrchovanom ráde maltézskych rytierov Mareka Lisánskeho a veľvyslankyne SR v Taliansku Karly Wursterovej, vyvrcholí v Ríme generálnou audienciou u Svätého Otca Františka v stredu 22. septembra.

Vo vatikánskej nemocnicieti dostávajú tretiu dávku vakcíny proti COVID-19

Tlačová kancelária KBS - Ut, 21/09/2021 - 13:01
Od 20. septembra začala vatikánska detská nemocnica „Bambino Gesu“ očkovať najzraniteľnejších pacientov treťou dávkou vakcíny proti vírusu Sars-Cov-2, podľa kritérií stanovených talianskym ministerstvom zdravotníctva.

Rozhovor Františka so slovenskými jezuitmi. Máme strach zo slobody

Tlačová kancelária KBS - Ut, 21/09/2021 - 12:15
V plnom znení prinášame rozhovor pápeža Františka so slovenskými jezuitmi. So Svätým Otcom sa stretli súkromne počas jeho apoštolskej cesty na Slovensku 12. septembra 2021.

Na výročný pochod za život vo Varšave prišlo približne 5000 ľudí

Tlačová kancelária KBS - Ut, 21/09/2021 - 11:35
Poľský Pochod za život a rodinu podľa organizátorov podujatia pritiahol tento rok 5 000 ľudí. Výročný pochod sa konal vo Varšave v nedeľu 19. septembra. Tisíce účastníkov vyšli do ulíc poľského hlavného mesta mávajúc štátnou červeno-bielou vlajkou a plagátmi s prolife heslami.

O výzvach pre Cirkev v kontexte Patris Corde budú hovoriť v Prešove

Tlačová kancelária KBS - Ut, 21/09/2021 - 11:15
Výzvy pre súčasnú Cirkev v kontexte apoštolského listu Patris Corde - je názov medzinárodnej vedeckej konferencie, ktorá sa uskutoční v stredu 22. septembra 2021 na Gréckokatolíckej teologickej fakulte Prešovskej univerzity (GTF PU) v Prešove.  Konferencia sa koná v rámci Roka sv. Jozefa.

V Poľskom inštitúte v Bratislave bude diskusia o kard. Wyszyńskom

Tlačová kancelária KBS - Ut, 21/09/2021 - 10:54
Veľvyslanectvo Poľskej republiky v Bratislave a Poľský inštitút v Bratislave v spolupráci s Ústavom pamäti národa pripravuje pri príležitosti blahorečenia kardinála Stefana Wyszyńského diskusiu venovanú tejto významnej osobnosti. Uskutoční sa 30. septembra 2021 o 17:00 v priestoroch Poľského inštitútu v Bratislave.

Sviatok sv. Hieronyma oslávia na vedeckom sympóziu v Košiciach

Tlačová kancelária KBS - Ut, 21/09/2021 - 10:40
Slavistický ústav Jána Stanislava SAV v spolupráci s Centrom pre štúdium biblického a blízkovýchodného sveta v Košiciach organizuje medzinárodné vedecké sympózium na tému „Výzvy pre starovekých a moderných prekladateľov Biblie“. Uskutoční sa v dňoch 29. septembra - 1. októbra 2021 v Košiciach.

K Európskej kultúrnej ceste Cyrila a Metoda uvedú filatelisti pečiatku a lístok

Tlačová kancelária KBS - Ut, 21/09/2021 - 10:35
Pri príležitosti certifikácie Európskej kultúrnej cesty sv. Cyrila a Metoda vydal Klub filatelistov 52-46 Močenok spolu s Farnosťou Sv. Klimenta v Močenku príležitostnú poštovú pečiatku a lístok, ktoré počas svätej omše požehnal dekan Peter Michalov. Na pošte v Močenku budú k dispozícii do 24. septembra 2021, informoval Jozef Kútny.

Na konferencii Vyber si život sa bude hovoriť aj o potratovej tabletke

Tlačová kancelária KBS - Ut, 21/09/2021 - 10:20
Na konferenciu prijali pozvanie Ondrej Sukeľ, prezident Slovenskej lekárnickej komory, Štefan Lukáč, ktorý pôsobí ako gynekológ na nemeckej klinike, morálny teológ Ján Viglaš, ktorý predostrie problematiku výhrady vo svedomí. Záverečný vstup bude patriť Silvii Pekarčíkovej a farmaceutke Jane Stankovičovej.

Veľvyslanec Brazílie na Slovensku navštívil trnavského arcibiskupa

Tlačová kancelária KBS - Ut, 21/09/2021 - 10:05
Po skončení stretnutia nasledovala výmena darov. Arcibiskup Orosch daroval veľvyslancovi Brazílie ikonu Trnavskej Panny Márie, aby si zachoval hlbokú spomienku na najstaršie slovenské slobodné kráľovské mesto práve cez najznámejšiu udalosť, kedy Panna Mária svojim príhovorom toto mesto zachránila pred morovou epidémiou.

Pápež: Teológia sa má obrátiť od polemických zámerov ku krehkosti človeka

Tlačová kancelária KBS - Ut, 21/09/2021 - 10:04
Pápež František napísal list generálnemu predstavenému rehole pasionistov Joachimovi Regovi pri príležitosti medzinárodného teologického kongresu na tému „Múdrosť kríža v pluralitnom svete“. Pápež František v liste predstavenému pasionistov vyjadruje nádej, že medzinárodný teologický kongres „prispeje k obnovenému pochopeniu súčasných výziev vo svetle múdrosti kríža“.
Syndikovať obsah

*