Knižná novinka

V týchto dňoch vyšla v slovenčine publikácia „Betánia – domov Ježišových priateľov. Piliere  rodinnej spirituality“. Knihu si môžete zakúpiť v kníhkupectvách, objednať elektronicky  https://www.rodinyzbetanie.sk alebo si ju môžete vyzdvihnúť osobne v Arcidiecéznom centre pre rodinu v Košiciach po telefonickom (0908 844 384) či emailovom dohovore (rodina@abuke.sk). Cena: 8 eur. Pri osobnom odbere viac než 10 ks je jedenásty kus publikácie zdarma. Autorská prezentácia knihy sa uskutoční 5. decembra 2020 cez youtube (viac nižšie).

O knihe: 

Betánia – domov Ježišových priateľov. Piliere rodinnej spirituality.  

Kniha Betánia – domov Ježišových priateľov je jednou z mála publikácií na slovenskom knižnom trhu, ktorá sa venuje spiritualite manželského a rodinného života. Čitateľovi ponúka hlbšie vniknutie do príbehu Lazára a jeho sestier a predstavuje ho v novom svetle. Na pozadí príbehu vzkriesenia Lazára a jeho rodinného života so svojimi sestrami v Betánii, sa postupne odkrývajú rôzne námety. Čitateľ môže svoj život konfrontovať a inšpirovať sa s ponúknutými témami, ktoré sa ho bytostne dotýkajú – identita, povolanie k láske, práca, aktivizmus, modlitba, priateľstvo, hriech, horkosť, odpustenie, túžba, vášeň, dar a sebadarovanie,manželstvo, rodičovstvo, sviatosti, čnosti, nádej, večnosť a i. Rodina je tu predstavená ako cesta k svätosti, ako prostredie pre rast v láske a život v plnosti. Kniha ponúka prvky, stavebné kamene, ktoré nám pomáhajú vytvárať našu Betániu – dom, prostredie, v ktorom sa Ježiš cíti prijatý. Ústrednou postavou je Kristus a hlavným motívom je priateľstvo s ním.

Pre koho?
Text pôvodne vznikol ako študijný materiál pre manželské stretnutia. Kniha prináša i podnety na prácu s textom a diskusiu v skupine/spoločenstve/manželskom stretku. Je určená bežnému čitateľovi a osobitne (mladým) rodinám. Dielo ulahodí čitateľovi, ktorý rád zatiahne na hlbinu, drieme v ňom cit pre zážitok zo stretnutia a náklonnosť k tajomstvu, uprednostňuje odovzdávanie posolstva v obrazoch pred návodmi, hľadá možnosti osobného rastu i rastu vzťahov a rád sa nechá nadchnúť výšinami. Kniha nie je manuálom na bezstarostný rodinný život, dáva však návod ako žiť svoje povolanie a DAR, ktorý manželia dostávajú vo sviatosti manželstva v plnosti a tak napredovať na vlastnej ceste k svätosti.

O autoroch:
José Noriega a José Granados sú kňazmi, členmi rehoľného inštitútu Učeníkov Sŕdc Ježiša a Márie (DCJM), venujú sa teológii manželstva a rodiny a majú bohatú pastoračnú skúsenosť s rôznymi pastoračnými programami pre rodiny. 

Autorská prezentácia knihy
Pôvodne plánovaná autorská prezentácia knihy sa presúva do online priestoru a otvára sa tak aj pre širokú verejnosť prostredníctvom re-streamu cez YOUTUBE: https://youtu.be/j6hPbKq_x70
Kedy? sobota 5. decembra 2020
Program:  
10:45 – 11:45     Autorská prezentácia knihy Betánia: domov Ježišových priateľov. Piliere rodinnej spirituality. (prezentácia v angličtine s konsekutívnym prekladom) 
11:45 – 12:00 Diskusia 
12:00 Anjel Pána a záver

*